DSC 9837m1

Seminarium „Z kim do ludzi?”

Prelegenci: Monika Witkowska, Michał Kochańczyk, Maciej Mężyński

    

Samotnie, we dwójkę, w dużym zespole czy może z rodziną? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy, ale i słabe strony. 

O tym, jak podróżować, by najlepiej doświadczać otaczającego świata, opowiedzą zarówno niereformowalni samotnicy jak i zadeklarowani zwolennicy wyjazdów grupowych. Ci drudzy doradzą też, jak dobrać ekipę.

     

Swoimi doświadczeniami podzielą się podróżnicy-praktycy, którzy od lat jeżdżą po świecie w ulubiony przez siebie sposób: Monika Witkowska (podróże w pojedynkę), Michał Kochańczyk (wyprawy grupowe) i Maciej Mężyński (wyjazdy rodzinne). Zapraszamy w niedzielę przed południem do małej sali.

     

11.00-11.35
Monika Witkowska | W pojedynkę nie znaczy samotnie

Jak się przygotować do podróży, gdy będziemy w niej zdani tylko na siebie? Jakie „patenty” zastosować, by ułatwić sobie życie – zmniejszyć koszty i zwiększyć bezpieczeństwo? Jak radzić sobie w sytuacjach trudnych i nieprzewidzianych? Czy kobiecie samej w podróży rzeczywiście musi być bardzo trudno? Które kraje są szczególnie przyjazne dla samodzielnych podróżników, a dokąd podróż solo lepiej sobie odpuścić?

     

11.40–12.15
Michał Kochańczyk | W grupie raźniej

Jak dobrać ekipę? Nasze plany a liczebność składu. Czy warto ryzykować wyprawę z kompanami, których nie mieliśmy okazji dobrze poznać? Konflikty w grupie i sposoby ich rozwiązywania. Jak podejmować decyzje (demokracja czy charyzmatyczne przywództwo)? Najczęstsze błędy podejmowane przy organizacji wyjazdów grupowych. Pozyskiwanie funduszy.

     

12.20-13.00
Maciej Mężyński | Rodzinnie, czyli z maluchami w świat

Czy warto podróżować z rodziną? Jak przygotować dziecko na nowe sytuacje i zmianę rytmu życia? Czego unikać, a czego się nie obawiać? Zapobieganie problemom zdrowotnym w trasie i radzenie sobie z nimi, gdy się pojawią. Konflikty pomiędzy rodzicami – jak nie popsuć wspólnego wyjazdu sobie i dzieciom. Jak nie zrujnować domowego budżetu?

     

Seminarium „Z kim do ludzi?”